Reklamlar: Tipp-ex

Her alanda yenilik!

Tüketicinin ilgisini çekebilmek!

Süreklilik, sürdürülebilirlik!

Bu üç cümle her üreticinin varoluş amacı, ulaşmaya çalıştığı hedef ve bir başarı hikayesi konusu! Her geçen gün piyasaya birbirine benzer ürünler farklı markalar ve etiketlerle sürülüyor. Söz konusu ürünler arasında seçim yapmak tüketicinin fiyat filtresini çalıştırmasına neden oluyor. Düşük fiyata sahip ürünler rekabette galip gelirken, diğerlerinden pek de farkı olmayan markalar ( eğer marka değerleri yoksa ) yalnızca raflarda yer kaplıyorlar.

Basit bir ürün düşünelim.

Örneğin tükenmez kalemle yazı yzaraken yaptığınız hatayı düzeltmek için kullanmanız gereken bir sıvıyı ele alalım. Kırtasiyeye gittiğinizde söz konusu ihtiyacınızı karşılamak için en düşük fiyata sahip olan sıvıdan satın alıp işinizi halletmeye çalışabilirsiniz. Ancak markalar bu alanda devreye girerek “beni seç!” diye haykırıyorlar.

Tipp-ex kırtasiye piyasasında fark yaratıyor ve oldukça ilgi çekici bir reklamla tüketicilere ulaşıyor. Bence fark yaratmak, yenilikçi olmak ve pazarlama konusunda diğerlerinden üstün olmak bu reklamla tanımlanabiliyor.