Geçmişe Gitmek Artık Çocuk Oyuncağı

Yaşamımızın “keşif” dönemi olan çocukluk ne kadar da özeldi. Bu dönemde genelde hatalar yapar, bedel ödemez ancak ders alırdık, tecrübe edinirdik. Yaşam süremiz boyunca yaptıklarımızdan sorumlu olmayacağımız tek dönem sanırım o güzel yıllardı.

Rio de Janerio- Brezilya doğumlu olan Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho’nun çocukluk yıllarıyla ilgili şöyle bir sözü var:

Çocukken; herşeyin sahibi olmak için büyümek isterdik.
Büyüdük; Şimdi herşeyden uzak olmak için hep çocuk kalmak istiyoruz.

Doğru, herşeyden uzaklaşmak için çocuk kalmak istiyoruz ve bunu da bir şekilde başarabiliyoruz. Yediden yetmişe her kesime hitap eden son model oyun konsolları, binlerce oyun türü, teknoloji desteğiyle artık üç boyutlu olarak odalarımıza kadar gelen “hayal kahramanlarımız” bizleri geçmiş yıllara götürüp, geçmişimize gömülen o güzel anıları bir anlık da olsa günümüze taşıyor. Geçmişe dokunmamızı sağlayan oyunların önde gelen üreticilerinden olan Japon firması Nintendo, her geçen gün evimizin sınırlarını aşmamızı sağlayan ürünlerle bizleri şaşırtıyor. Bildiğiniz gibi Wii isimli oyun konsolu her türlü sporu ve diğer etkinlikleri evimizin sınırları içerisinde gerçekleştirmemizi sağlarken “çocukluk yıllarımıza geri dönmemize” de yardımcı oluyor.

Dört duvar arasında geçirdiğimizin sürede geçmişle geleceği bağlayan bu tür oyun konsolları artık evlerimizin dışında da güzel vakit geçirmemizi sağlayabiliyor. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi artık çeşitli sinyallerle, oyun konsollarına uzaktan da bağlantı sağlayıp aktif ve neşeli zamanlar geçirebileceğiz. Zihnimizde şekillenen kahramanlar boyut değiştirip karşımızda olabilecek, onlarla aynı ortamı paylaşabilecek, onlarla sanal paylaşımlar gerçekleştireceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=NdOEJfezcs0&feature=player_embedded